• Perşembe , 22 Ağustos 2019

Cildinizi nasıl iyileştirebilirsiniz?

Cildinize haftalık olarak peeling yapınız.

Sağlıklı cilt ölü deri hücreleri tarafından engellenmektedir. Haftalık peeling ile bu hücreleri çıkarın. Mağazalarda ve eczanelerde birçok farklı peeling maskeleri bulabilirsiniz.

Kendi makenizi yapabilirsiniz.

Eğer hassas bir cildiniz varsa bu maske ev yapımı olarak harika bir seçim. Basitçe yüzünüze karışımı uygulamak için; bir kase yulaf ezmesi, bal ve yoğurt karıştırın. Bu yüze maske için ucuz ve organik bir yoldur.

Tırnak etlerini için göz kremi kullanın.

Göz kapakların altına genelde çok fazla göz kremi uygularız. Bunun yerine sadece bu aşırı kremi silmek yerine, tırnak etlerinize uygulayınız.

Günlük olarak güneş kremi uygulayın.

Dışında kapalı olduğunda bile zararlı UV ışınları cildinize nüfuz edebilir. Günlük güneş koruyucu uygulayın ve maksimum kapsama alanı için her birkaç saatte yenileyin.

Makyaj fırçalarınızı düzenli olarak temizleyin.

Eğer gerçekten cildinizi geliştirmek istiyorsanız, ayda bir kez makyaj fırçaları yıkayın. 30 günde bir temizlenmezse akneye yol açabilir ve zararlı bakterileri toplayabilir.

Aspirin kullanın.

Bu doğru, Aspirin akne mücadele için kullanılabilir. Küçük bir miktar uygulayın ve inflamasyon gidecektir. Eğer hızlı bir düzeltme gerekiyorsa, aspirin büyük bir destektir.

 

 

 

 

 

Related Posts

Leave A Comment