• Perşembe , 22 Ağustos 2019

Cilt Çatlakları Tedavisi

Cilt çatlakları bildiğiniz üzere cildin dermis tabakasının hızlı büyüme ya da hızlı kilo alma nedeniyle yırtılması sonucu oluşan bir deri hasarı. Dermaintense kremin 2 ana içeriğinden bahsetmek de bu hasarı onarmaya nasıl yardımcı olduğunu anlatabilmek için yeterli olur aslında:

1- Işıldak çiçeği yağı (Oenothera biennis)

Bu güzide arkadaşımızın en büyük özelliği çok yüksek oranda Gamma-Linoleik Asit (GLA) içeriyor olması. O da ne, yenir mi içilir mi derseniz; GLA, bazı besinlerle almış olduğumuz ve kıymet-i harbiyesi çok iyi bilinen Omega-6 nın vücudumuzda işlenmesiyle ortaya çıkan, faydası boyunu aşan bir madde. Benim çatlaklarıma ne faydası var derseniz, şöyle ki GLA cilde bölgesel olarak uygulandığında cildin üst tabakası tarafından hemen emilerek aktif olarak işlenmekte ve cilt bu maddeyi kendisini yenilemek için sonuna kadar kullanmakta. Bu da çatlaklarda savaş için bulunmaz nimet. Yapılan çalışmalarda da GLA nın bölgesel olarak uygulanmasının ağızdan alınımına göre çok daha etkili olduğu gösterilmiş (David F. Horrobin, DPhil, BM Kentville. Essential fatty acids in clinical dermatology J. of Am. Acad. of Dermatol. Vol 20 (6), 1989.

2- B12 Vitamin kompleksi

B12 vitamin kompleksi yapısında metal bulunduran tek vitamin olup eser miktarda kobalt içermektedir ve bu nedenle de “kobalamin” sınıfına dahil olan bir vitamin kompleksidir. B12 vitamin kompleksinin bir numaralı görevi hücrelerin bölünerek çoğalması ve ait oldukları dokuyu yenileyebilmesi için gerekli olan DNA sentezini başlatmasıdır. B12 vitamin eksikliği bu nedenle genellikle hasarlı dokuların kendini yenileyememesi ve fonksiyonlarını ve yapısal bütünlüklerini kaybetmeleriyle ilişkilendirilir. Bu nedenle B12 vitamininin bölgesel olarak cilt üzerinde uygulanması çatlakların bulunduğu bölgedeki hasarlı cilt dokusunun kendini yenileyebilmesi için ona büyük bir şans sunmak anlamına geliyor.

İşte tüm bu bahsi geçenler sayesinde, bu kremi oldukça düzenli bir şekilde ve en az 3 ay kullanmak şartıyla (yapılan çalışmalar bu içeriklerin en az 2-3 ayda etki ettiğini göstermektedir) cilt çatlakları üzerindeki faydasını görmemiz oldukça muhtemeldir.

Üye olanlar %40 indirimli alabilirler. Üyelik veya bilgi için mesajlarinizi bekliyorum🎀

Tel:0533 2162866

Related Posts

Leave A Comment