• Perşembe , 22 Ağustos 2019

Hamilelikte Hangi Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

Op. Dr. Ali Osman Koyuncuoğlu hamilelikte giyim hakkında bilgi verd.
Günümüzde genç, yaşlı, kadın, erkek pek çok kişi fazla kilolardan şikayetçi ve her gün farklı bir diyet programı uygulamaya çalışmakta. Neredeyse bir tek hamilelik döneminde alınan kilolar kadınları çok da fazla rahatsız etmez. Zira bu sürecin sonunda çok bekledikleri, istedikleri bebek doğacaktır. Ancak tüm bu mutluluğa rağmen, kadın alınan bu kilolara alışmakta ve bu dönemde nasıl giyineceğiyle ilgili soru işaretleri yaşamaktadır. Hamilelik döneminde her ne kadar kilo alınmış olsa da yine şık ve zarif görünmek, moda trendlerini takip etmek mümkün. Yeter ki doğru parçalar bir araya getirilebilsin.

. Hamilelikte etek
Yaz mevsiminde hamile olanlar için en doğru alternatifler etek ve elbiselerdir. Zira kadının vücut ısısı bu dönemde yüksektir ve rahat, terletmeyecek kıyafetler seçmek mantıklı olacaktır. Ancak kış hamileleri etek giymeyi çok da tercih etmezler, üşütmekten, hasta olmaktan çekinirler. Oysaki hafif kabaran, pileli dizüstü eteklerin altına kalın opak çoraplar giyerek gayet şık, modern ve rahat olmak mümkün. Bu eteklerin altına alçak topuklu çizmeler de giyerek trend yakalanabilir. Ancak eteklerin belleri kemerli değil, göbeği sıkmayacak şekilde lastikli olmalıdır.

. Hamilelikte sutyen
Hamileliğin başından itibaren süt hormonları hızlı çalışır ve göğüsler hızla büyür. Bu sebeple göğüsleri sıkmayacak, basınç uygulamayacak sutyen seçmek önemlidir. geniş balenli ve askılı, mutlaka göğsü destekleyen, normal göğüs ölçüsünden sadece 1 beden büyük sutyenler tercih edilmelidir.

. Hamilelikte pantolon
Hamile pantolonları belki de hamileler için üretilmiş en konforlu ve faydalı giysilerdir. Bu dönemde bacaklar, basen ve elbette göbek hızla büyüdüğünden, genişlediğinden anne adayının rahat hareket etmesi zorlaşır. İşte tam da bu sebeple bol, rahat dizayn edilmiş, tüm göbeği saran, beli ayarlanabilir lastikli hamile pantolonları anne adaylarının kurtarıcısıdır. Kot, kumaş, kadife, pamuklu, yünlü gibi pek çok alternatifi bulunan hamile pantolonları anne adaylarının en doğru seçeneğidir.

. Hamilelikte ayakkabı
Hamilelikte ayaklar, bacaklar sık sık şiştiği için anne adayı normal ayak numarasından 1 numara daha büyük ayakkabı tercih etmelidir. Bununla birlikte en fazla 2-3 santimetre topuğu olan, kalın tabanlı ve ayağın doğal anatomisine uygun ayakkabılar kadının rahat etmesini sağlayacaktır.

Related Posts

Leave A Comment