• Perşembe , 22 Ağustos 2019

Yağlar sadece yağ değildir

Hangi yağın nerede kullanılması gerektiğini anlatıyoruz.

Mükemmel bir cilte sahip olmak ve onu korumak zor bir iştir. Genellikle yenisini oluşturmadan cildinize ait sorunları çözecek bir çözüm bulmak zordur.  Temizleyici yağ; nem oranını iyileştirme, yağ üretimini dengeleme ve anti-aging faydaları sağlama yeteneği ile nihai çözüm olabilir.

Bunlar tam olarak nasıl çalışmaktadır? Yağlar, bol yağ asitleri ile ciltteki nemi yükseltir ve cildi besler. Lokal olarak uygulandığında, yağ asitleri, hücre gençleştirme ve iyileşme sağlayarak cildin doğal dengesini korumaya yardımcı olan bir bariyer oluşturur. Bu bariyer aynı zamanda güneş, rüzgar ve kirlilik gibi dış etkenlerden cildi korur.

Birçok temizlik yağı aynı zamanda yüksek miktarda vitamin ve antioksidan içerir. Antioksidanlar serbest radikalleri nötralize bileşiklerdir. Yalnız bırakılırsa, serbest radikaller zamanla yaşlanma görünümünü hızlandıran hücrelere ve lipidlere saldırmaya başlarlar. Cildinizin antioksidan ile beslenmesi, güneş hasarından korunma ve aynı zamanda hücrelerin daha verimli gençleştirmesine yardımcı olacaktır.

Akne eğilimli cilde sahip olanlar bu yağlardan kullanamaz efsanesine gelirsek, açıkça yanlış bir bilgi olduğunu söyleyebiliriz!

Yağlı cilt gözenekleri yağın aşırı bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu genellikle döküntülerini ve cilt tıkanıklık yol açar. Cilt bakım rejimi için bir yağ bazlı bir ürün aslında cildin doğal yağ üretimini, dengeyi yeniden çalışmak temizlik sağlar. Bazı temizleyiciler destek yağı aşırı üretimi yaparak hasarlı cildi onarım ve bozulma olasılığını azaltmaya yardımcı olur.

Temizlik yağından en iyi sonucu almak ister misiniz? Baz olarak bir bitki türevi yağ listeleyen bir ürün seçin. Bu doğal yağlar hızlı bir şekilde cilde nüfuz eder bu nedenle yağlı veya parlayan bir şekilde bırakmaktan kaçının. Oluşturdukları koruyucu bariyer aynı zamanda ağır, krem bazlı bir ürün daha az tahrişe neden olabilir. Krem ile karşılaştırıldığında bu tutarlılığı korumak için stabilize ediciler ya da sentetik koruyucu eklenmesini gerektirmeyen gibi yıkama yağları genellikle oldukça saftır.  Nazik bir makyaj çıkarıcı olarak birini deneyin sürtünme veya tahriş olmadan deri pigmentleri çözüldüğünü göreceksiniz.

 

Related Posts

Leave A Comment